Уәлиханов ауыл шаруашылық колледжінің студенттері мен оқытушылары құстарға үйшіктер орнатты

10.04.23-1

Акция Халықаралық құстар күніне орай ұйымдастырылды. Жыл сайынғы мереке Халықаралық құстар күні белгіленген күні – 1 сәуірде атап өтіледі. Бұл күн құстардың оңтүстіктен туған жерлеріне оралуына байланысты таңдалған. Құстар өңірімізге наурыздың аяғы мен сәуірдің басында оралады.

Құстар күні мерекесіне орай Уәлиханов ауыл шаруашылық колледжінің студенттері мен оқытушылары құстарға арналған үйшіктерді ағаштарға орнатты.

Қазақстанда құстардың 500-ден астам түрі бар, олардың 390-ы ұя салады, ал 138-і қыстауға қалады. Құстардың 35% - ы негізінен елдің оңтүстігінде қыстайды, қалған 65% - ы жылы аймақтарға ұшады.

10.04.23-1